Małe kasy fiskalne

Kasy fiskalne

Kasy fiskalne

Od kilku lat nawet małe jednoosobowe firmy muszą posiadać urządzenia fiskalne umożliwiające druk paragonów. Wprowadzenie tego zapisu wiązało się z ostrymi sprzeciwami niektórych przedsiębiorców, którzy nie dość, że musieli dokonać dodatkowego zakupu, to do każdej usługi musieli czekać z wydrukowaniem. Przepis to jednak przepis – wszedł w życie na dobre i mało kto decyduje się na jego obchodzenie. Kary finansowe za brak urządzenia skutecznie zniechęcają przed takimi procederami. Z tego też względu kasę kupić trzeba.

Dla tego typu przedsiębiorców najlepszym rozwiązaniem są oczywiście małe kasy fiskalne. Ich obsługa jest bardzo prosta, a z wyglądu przypominają nieco większe kalkulatory. Zazwyczaj po naciśnięciu jednego guzika, wyskakuje nam już paragon. Ich wielką zaletą są gabaryty. Obecne rozwiązania umożliwiają noszenie kas na specjalnej smyczy przywieszonej do paska od spodni bądź szyi. Sprawdzają się w szczególności dla mobilnych przedsiębiorców, którzy w terenie nie mogą korzystać z ich odpowiedników w postaci drukarek fiskalnych. Dlaczego? Ponieważ te drugie urządzenia służą wyłącznie wydawaniu paragonów, natomiast ich obsługa odbywa się za pomocą podłączonego komputera.

Małe Kasy Fiskalne charakteryzują się wszystkim, co potrzebne jest dla tego typu firm. Mają bardzo wytrzymałe baterie, które spokojnie starczają na długi czas pracy. Występuje możliwość obsługi za pomocą jednego guzika, a dodatkowo są odporne na wodę i mogą pracować w bardzo niskich i gorących temperaturach. Obsługa jest niezwykle prosta i błyskawicznie nauczy się jej nawet osoba, która wcześniej z nowinkami technologicznymi nie miała w ogóle do czynienia. Ciekawym i przydatnym dodatkiem jest możliwość konfiguracji sprzętu tak, aby jednostką walutową nie był polski złoty, ale na przykład euro.

Za małe kasy fiskalne firmy Mercury możemy zapłacić już 600 złotych. Nieco droższe są urządzenia znanej firmy Elzab, Innova Pesto czy Posnet Mobile. Tutaj trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu tysiąca złotych. Ich zakupu spokojnie można dokonać w internetowych sklepach.